• Misja i wizja

• Misja

Misją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Straszydlu są słowa Jana Pawła II:

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, żeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał, aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich"

Jesteśmy szkołą, która akceptuje każdego ucznia, troszczy się o wszechstronny jego rozwój w sferze intelektualnej, duchowej, moralnej, fizycznej i społecznej.

Wierni jesteśmy wartościom, prawdom i ideałom głoszonym przez Jana Pawła II.

Kształtujemy postawy i zachowanie uczniów w oparciu o chrześcijański system wartości.

Uczniom pomagamy wzrastać w miłości, dorastać do odpowiedzialności za siebie i innych, a w szczególności za rodzinę, Ojczyznę i otaczające środowisko.

Wykwalifikowana i życzliwa kadra kształci według najlepszych programów z zastosowaniem dostępnych środków dydaktycznych.

Zapewniamy pomoc psychologiczno - pedagogiczną i medyczną.

Dla dzieci szczególnej troski prowadzone są zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, rewalidacyjne i gimnastyki korekcyjnej.

Uczniowie naszej szkoły swoje zainteresowania mogą rozwijać na zajęciach pozalekcyjnych i na wielu kółkach zainteresowań.

Szkoła dba o współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym

Umacniamy wiarę dziecka we własne siłyi zdolność osiągania wartościowych, trudnych celów

Zapewniamy równy dostęp do wiedzy i sprawiedliwy system oceniania.

Prowadzone lekcje i zajęcia pozalekcyjne tworzą dobry fundament pod przyszłą edukację.

Przestrzegamy prawa i obowiążki wynikające ze statutu szkoły.

Wszyscy czujemy się w niej bezpiecznie, jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy.

Wizja

Wykwalifikowana i życzliwa kadra nauczycieli gwarantuje wysoki poziom nauczania.

Baza naszej szkoły umożliwia realizację zadan edukacyjnych szkoły.

Wychowanie dzieci opieramy na nauce Jana Pawła II w szacunku dla dobra wspólnego, w duchu poszanowania dziedzictwa kulturowego i kształtowaniu postaw patriotycznych.

Umacniamy wiarę dziecka we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów.

Zapewniamy każdemu dziecku wszechstronny rozwój osobowości.

Szkoła dba o współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym.